Stowarzyszenie TU i TERAZ organizuje turnus dla osób z niepełnosprawnościami w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Lalikach (Beskid Żywiecki) w dniach 28 lipca – 10 sierpnia 2019 roku. Ośrodek jest obiektem hotelowym z zapleczem rehabilitacyjnym, odkrytym basenem i boiskiem do organizowania zajęć sportowych.
W turnusie będzie uczestniczyć ponad 20 osób z różnymi niepełnosprawnościami. W nawiązaniu do indywidualnych potrzeb uczestników zapewniamy im pomoc/wsparcie w codziennym funkcjonowaniu. Niektórzy uczestnicy wymagają indywidualnego opiekuna, ale bywa też tak, że jeden opiekun pomaga większej liczbie uczestników.
W tegorocznym turnusie będzie uczestniczyć 16 opiekunów. Poza obowiązkami, na opiekunów czekają różne atrakcje, możliwość nawiązania ciekawych relacji / przyjaźni. Nie można pominąć również pięknych okoliczności przyrody oraz znanej tutejszej pysznej kuchni.
Bycie opiekunem to odpowiedzialne, a zarazem szlachetne zadanie. Wymaga cierpliwości i życzliwego poświęcenia swojego czasu drugiej osobie. To piękna szkoła życia, w której człowiek uczy się myśleć i działać dla innych. Podejmując takie zadanie można odkryć /poznać inny wymiar życia – życia z sensem. Wyjazd na turnus to atrakcyjna i pożyteczna możliwość spędzenia dwóch tygodni wakacyjnego czasu. W dotychczasowej, wieloletnie tradycji opiekunowie wypełniali swoje role, jako wolontariusze. Tym razem najbardziej ofiarnych i zaangażowanych zamierzamy nagrodzić finansowo.
Zainteresowanych udziałem w turnusie w roli opiekuna bardzo prosimy o kontakt na adres: turnus@stit.org.pl.
Dla zapoznania się z planami Stowarzyszenia TU i TERAZ zapraszamy na naszą stronę www.stit.org.pl.
Menu