1%

Szanowni Państwo

Chciałbym poinformować, że w ramach partnerskiej współpracy naszego Stowarzyszenia CIN / TU i TERAZ* ze Stowarzyszeniem „Cała Naprzód”, będziemy zbierać środki z 1% za rok 2018. Pozyskane środki umożliwią szybszą i efektywniejszą realizację celów statutowych, skupionych na usamodzielnianiu osób z niepełnosprawnościami:

 • pomoc rodzinom, które nie radzą sobie w opiece nad nimi,
 • wspieranie w nauce i w rozwoju talentów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami,
 • umożliwienie darmowego bądź nisko kosztowego dostępu do profesjonalnej rehabilitacji,
 • tworzenie warunków i zachęcanie do regularnego uprawiania sportu i podstawowych ćwiczeń fizycznych
  (bieganie, pływanie, zajęcia gimnastyczne,….),
 • aktywizacja zawodowa poprzez szukanie w firmach i tworzenie własnych miejsc pracy,
 • wspomaganie w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych. Docelowo planujemy opracowanie
  i uruchomienie programu budowy tanich mieszkań, przystosowanych dla potrzeb takich osób.

Jesteśmy przekonani, że działając kompleksowo na rzecz osób z niepełnosprawnościami, zaczynając od najmłodszych – tworząc trwałe, systemowe rozwiązania w mieście, gminie, powiecie – uda się usamodzielnić wielu. Dzięki temu więcej osób pojawi się na rynku pracy, państwo będzie wydawać mniej pieniędzy na pomoc socjalną. Firmy będą coraz bardziej przekonane do prowadzenia swoich biznesów w sposób społecznie odpowiedzialny. Współpraca w działaniu na rzecz słabszych, często wykluczonych, nadaje życiu głębszy sens i czynie je bardziej szczęśliwym.

Jeśli zechcieliby Państwo współuczestniczyć w realizacji działań prowadzących do usamodzielniania, skrzywdzonych przez los osób, prosimy o przekazanie swojego 1% poprzez wpisanie we właściwe pola deklaracji PIT:

 1. Numer KRS: 0000328818 – (PIT 37- pole 123, PIT 38 – pole 51)
 2. Cel szczegółowy: (PIT 37- pole 125 i 127, PIT 38 – pole 53 i 55)

„Usamodzielnianie osób z niepełnosprawnościami TU i TERAZ”

Ad.1 W tym roku urzędy skarbowe (US) będą wypełniać automatycznie PIT-37 i PIT-38. Jeśli osoba nie będzie rozliczała się samodzielnie, US wpisze w PIT dyspozycje odnośnie 1% z ub.r. Aktualizacja dyspozycji 1% będzie możliwa na etapie autoryzacji zeznania. Przy samodzielnym wypełnianiu PIT z wykorzystaniem dostępnego w sieci oprogramowania należy zwrócić uwagę, że zazwyczaj już jest wpisany numer KRS jakiejś organizacji.
W takiej sytuacji, jest możliwość wykreślenia wpisanego numeru KRS w wydrukowanym zeznaniu, wpisanie naszego numeru KRS i zaparafowanie zmian. W tym przypadku deklarację trzeba przesłać pocztą, bądź złożyć ją osobiście w US.

Ad.2 W ramach podsumowania akcji 1% chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, stąd bardzo prosimy o wyrażenie zgody na przekazanie przez US informacji o podatniku do organizacji OPP. W tym celu należy zakreślić kratkę w polu: 126 (PIT 37) i 54 (PIT 38).

Podstawowym założeniem funkcjonowania Stowarzyszenia CIN / TU i TERAZ jest współpraca z innymi krajowym i zagranicznymi organizacjami społecznymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jednostkami rządowymi i samorządowymi, instytucjami unijnymi, szkołami, wspólnotami religijnymi oraz zakładami pracy.

Pomagając tym, którzy na dany moment sami sobie pomóc nie mogą, zmieniamy Świat na lepszy. Nie żyjmy tylko dla siebie, bądźmy solidarni. Zapraszamy na naszą stronę www.stit.org.pl. Bardzo Państwa prosimy o zachęcenie innych osób z rodziny i swojego najszerszego otoczenia, do przekazywania 1% na ten cel.

Zbigniew Kochel
Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia CIN / TU i TERAZ

* Stowarzyszenie TU i TERAZ jest kontynuatorem działalności Centrum Integracji Niepełnosprawnych (CIN). CIN jest jedną z pierwszych organizacji, powstałych w latach dziewięćdziesiątych, które podjęły działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W tamtym czasie na letnie turnusy rehabilitacyjne, organizowane przez CIN, wyjeżdżało blisko 1000 osób.

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu