Kolejny już raz, organizujemy dwutygodniowy turnus rehabilitacyjno – wytchnieniowy dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestniczą w nim dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Uczestnikom towarzyszą opiekunowie/asystenci indywidualni lub grupowi (jeden dla dwóch, trzech uczestników).

W trakcie pobytu, poza zajęciami fizjoterapii, hipoterapii, sportowymi i różnymi formami arteterapii istnieje możliwość korzystania z uroczego jeziora (pływanie, plażowanie, kajaki, rowery wodne, jacht), spacerów, czy jazdy rowerem po pięknych leśnych ścieżkach wokół jeziora. Istotną atrakcją jest pyszne, zdrowe jedzenie. Turnusowe życie można zobaczyć na naszej stronie www.stit.org.pl oraz na FB.

Szczegóły organizacyjne turnusu:

Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wczasowy „ASTUR” – Okuninka k/Włodawy nad Jeziorem Białym 1) www.astur.com.pl

Termin: 18 – 31 lipiec 2024 r.

Zakwaterowanie: pokoje dwu, trzyosobowe pokoje z łazienką

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dojazd: klimatyzowany autokar z Gliwic

P.S. Zachęcamy i zapraszamy uczniów (powyżej 16 lat), studentów, osoby starsze do wyjazdu w roli opiekuna – wolontariusza. Głównym zadaniem jest pomoc w procesie rehabilitacji, prowadzonej przez personel Ośrodka Rehabilitacyjno – Wczasowego, a także w całodziennym funkcjonowaniu uczestnika.

Zainteresowanych udziałem w turnusie zapraszamy do kontaktu emailowego turnus@stit.org.pl , lub telefonicznego 512 211 534 (kierownik turnusu)

1) Jezioro Białe jest perłą regionu. Tereny wokół tego zbiornika stały się centrum wypoczynku i rekreacji. Ze względu na atrakcyjne położenie jest niezwykle interesującym subregionem o dużych walorach leczniczych, turystycznych i rekreacyjnych. Zajmuje obszar 106 ha, liczy 1616 m długości i 806 m szerokości a jego długość linii brzegowej wynosi 4262 m. Maksymalna głębokość jeziora sięga 33 m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.