Wielkanocne Spotkanie – 5 kwietnia – W ramach innowacji “Oswajamy z odmiennością”.

Tym razem podopieczni Stowarzyszenie Tu i Teraz z Gliwic oraz wolontariusze z naszej szkoły spotkali się z wolontariuszami w SP w Strzeleczkach.

Gości uroczyście przywitali dyrektor szkoły Marek Zub oraz pan Marek Pietruszka Burmistrz Strzeleczek.

Następnie odbyły się taneczno-wokalne występy artystyczne. Po występach udaliśmy się do sali obok na wielkanocny poczęstunek : babeczki, ciasta, deserki, sałatki, ciasteczka francuskie, paszteciki. Wszystko przepyszne, pięknie ustrojone za co z całego serca dziękujemy

Po wspólnym posiłku udaliśmy się na dwór na tak zwane “polowanie na jajka”, których podopieczni stowarzyszenia z pomocą uczniów szukali w trawie.

Na koniec uczniowie podzieleni na 6 grup wzięli udział w warsztatach artystycznych ze zdobienia wielkich wielkanocnych jajek. Wszyscy wykazali się wielka kreatywnością. Było przy tym dużo zabawy

Na pożegnanie pani Agnieszka wręczyła wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe prezenty, za które bardzo bardzo dziękujemy.

Następny etap projektu to wspólny wypad wolontariuszy obu szkół i podopiecznych na wycieczkę prawdopodobnie pociagiem, ale to dopiero w czerwcu… Miejsce jeszcze nie znane, ale jak to mówi stare powiedzenie “nie ważne gdzie, ważne z kim”

Do zobaczenia w czerwcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.